Ułatwienia dostępu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z rozstrzygnięcia XXIII Powiatowego Konkursu na Najpiękniejsze Pisanki, Palmy i Stroiki Wielkanocne. Dziękujemy Panu Wojciechowi Żukowskiemu, burmistrzowi miasta za obecność na uroczystości i zakupienie nagród dla laureatów.
A oto protokół obrad jury z dnia 25.03.2024 r.

Na konkurs powiatowy (po eliminacjach gminnych) wypłynęło 211 prac z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego.
Komisja powołana przez organizatora postanowił przyznać nagrody i wyróżnienia :

przedszkola

grupowe

I miejsce : Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przeorsku ( 3,4,5,6 –latki), Biblioteka Komunalna w Majdanie Górnym
II miejsce: Grupa przedszkolna 5-6 latki – Przedszkole Samorządowe w Tyszowcach, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach
III miejsce: Grupa przedszkolna 5-latki ZSP w Bełżcu Przedszkole Samorządowe, Biblioteka Publiczna Gminy Bełżec
III miejsce: Grupa przedszkolna 4-latki Przedszkole Samorządowe w Tyszowcach, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Stroiki:

I miejsce: Hubert Wolanin( 6 lat)-ZSP w Bełżcu, Biblioteka Publiczna Gminy Bełżec
II miejsce: Michał Kudełko ( 5 lat)- Punkt Przedszkolny „Mikołajek” , Biblioteka Komunalna w Majdanie Górnym
II miejsce: Kordian Kasprzak (5 lat)- Telatyn, Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn
II miejsce: Szymon Pępiak (6 lat)-Niepubliczne Przedszkole Językowo-Artystyczne „Król Maciuś I” w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Hanna Łasocha(6 lat)-SP w Majdanie Sopockim, GOK w Suścu Biblioteka Publiczna
III miejsce: Gabriel Garbula ( 5 lat)- Przedszkole Samorządowe nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Bianka Saweczko- Niepubliczne Przedszkole Językowo-Artystyczne „Król Maciuś I” w Tomaszowie Lubelskim palmy

I miejsce: Wiktor Żywiec ( 5 lat)-Przedszkole Samorządowe nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Paweł Kołodziej ( 6 lat)- ZSP w Krynicach, Biblioteka Publiczna Gminy Krynice
III miejsce: Szymon Kozyra (5 lat)- SP w Majdanie Sopockim, GOK w Suścu Biblioteka Publiczna
III miejsce: Julia Kielar ( 6 lat)- Przedszkole Samorządowe nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

pisanki

I miejsce: Zofia Kulas ( 6 lat)- Przedszkole Samorządowe nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Marcelina Byś ( 5 lat)-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie, GOK Biblioteka Publiczna w Łaszczowie
III miejsce: Klaudia Byś ( 4 lata)- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie, GOK Biblioteka Publiczna w Łaszczowie

Kl. I-III

stroiki

I miejsce: Oskar Łukasik-Bożek(9 lat)-SP w Telatynie
I miejsce: Hanna Stopa( 7 lat)-NSP w Hucie Dzierążyńskiej, Biblioteka Publiczna Gminy Krynice
II miejsce: Antoni Umiński (7 lat)- Przedszkole Integracyjne „Kubuś Puchatek”
II miejsce: Wojciech Wielosz ( 10 lat)- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w
II miejsce : Gabriela Mróz (8 lat)- Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Little Oxford”
II miejsce: Kaja Badura(10 lat)- Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Julia Wyszyńska (7 lat)- Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Gabriel Jasina(8 lat)-SP w Hubinku, Biblioteka Publiczna Gminy Ulhówek
III miejsce: Zuzanna Buczak(8 lat)- ZSP w Krynicach, Biblioteka Publiczna Gminy Krynice
III miejsce: Marcelina Wawrzusiszyn (8 lat), Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie
III miejsce: Karol Kuropatnicki ( 9 lat)-SP w Tyszowcach Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Wyróżnienia równorzędne

Tomasz Pępiak (9 lat)-Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
Hanna Mosór (8 lat)- Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
Lena Chroń(9 lat), ZSP w Krynicach, Biblioteka Publiczna Gminy Krynice

palmy

I miejsce: Michał Gałan ( 7 lat)-Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Michał Gardias ( 8 lat)-Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Stanisław Wielosz (11 lat)- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w

Pisanki

I miejsce: Maja Waliwender( 7 lat)- Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Lena Garbula (9 lat)-Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Michał Wlaź ( 9 lat)- SP w Telatynie, Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn
III miejsce: Maja Pieczkowska (9 lat)-Szkoła Podstawowa w Nabrożu-Kolonii, GOK w Łaszczowie Biblioteka Publiczna

Kl. IV-VI

Stroiki

I miejsce: Julia Procnal (13 lat)- SP w Telatynie, Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn
II miejsce: Mateusz Pitura (11 lat)-SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
II Maciej Wolanin ( 13 lat) – SP w Bełżcu, Biblioteka Publiczna Gminy Bełżcu
II miejsce: Lena Grzesik ( 10 lat)- SP w Telatynie, Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn
III miejsce: Jan Umiński (13 lat)- SP nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Julia Górnicka (10 lat)-Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim

Wyróżnienia równorzędne:

Wojciech Mazur (13 lat)- SP w Majdanie Sopockim, GOK Biblioteka w Suścu
Patryk Szokało (10 lat)-SP w Szarowoli, Biblioteka Komunalna z/s w Majdanie Górnym

Palmy

I miejsce: Dawid Mączka (12 lat)- SP w Jarczowie , SOK Biblioteka Publiczna w Jarczowie
I miejsce: Weronika Pitura (12 lat)- SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Nicola Beńko ( 13 lat)- ZSP w Krynicach, Biblioteka Publiczna Gminy Krynice

Pisanki

I miejsce: Klara Jakubowska (12 lat)-SP Steniatyn, GOK w Łaszczowie Biblioteka Publiczna
II miejsce: Lena Portka (11 lat)- SP w Ulhówku, Biblioteka Publiczna Gminy Ulhówek
III miejsce: Bartłomiej Sobczuk (12 lat) – SP w Nabrożu-Kolonii, GOK w Łaszczowie
III miejsce: Karol Lizun (13 lat) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyszowcach, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Kl. VII-VIII / szkoły ponadpodstawowe

I miejsce: Amelia Adamczuk (16 lat) –SOSW w Tomaszowie Lubelskim
I miejsce: Hubert Niedużak (kl.VII)-Biblioteka Publiczna Gminy Bełżec
I miejsce: Sławomir Paczkowski ( 20 lat) – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce: Filip Pasek (14 lat) -SP w Jarczowie , Samorządowy Ośrodek Kultury Biblioteka Publiczna w Jarczowie
II miejsce: Maciej Buczak ( 14 lat)-ZSP w Krynicach, Biblioteka Publiczna Gminy Krynice
II miejsce: Natalia Szokało (13 lat) – SP w Szarowoli, Biblioteka Komunalna z/s w Majdanie
II miejsce: Izabela Sachajko (14 lat) Zespół Szkolno- Przedszkolny w Krynicach,
III miejsce: Weronika Wielosz ( kl.VIII) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Eryk Kasner ( 13 lat)-SP w Jarczowie , Samorządowy Ośrodek Kultury Biblioteka Publiczna w Jarczowie
III miejsce :Amelia Wlaź (13 lat)- SP w Łosińcu, GOK Biblioteka w Suścu
III miejsce: Szymon Paczkowski ( 16 lat) –Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim