Od 4 listopada 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim jest dostępna usługa Empik Go. Jest to wirtualna wypożyczalnia e-booków, które można czytać poprzez dedykowane aplikacje na komórkach, tabletach, czytnikach e-booków (e-link) lub komputerze/laptopie. Abonament Empik Go to usługa, dzięki której masz dostęp do tysięcy e-booków, audiobooków i odcinków podcastów.
Zasady wydawania kodów dostępu do e-booków na platformie Empik Go w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim
- Biblioteka umożliwia czytelnikom bezpłatny dostęp do e-booków na platformie Empik Go poprzez wydanie indywidualnego kodu dostępu.
- Kod dostępu może być wydany czytelnikom:
a) zarejestrowanym w Bibliotece,
b) posiadającym ważną kartę biblioteczną,
c) niemającym zadłużenia na koncie bibliotecznym, - Kody można odebrać wyłącznie osobiście.
- Kody wydawane są od pierwszego dnia roboczego miesiąca.
- Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji kodu. Jeden czytelnik może otrzymać tylko jeden kod dostępu do platformy Empik Go.
Założenie konta czytelnika w bazie Empik Go:
- Kod należy aktywować w miesiącu otrzymania, inaczej ważność jego wygasa.
- Czytelnik może korzystać z bazy Empik Go na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach.
- Aplikacja Empik Go jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety, e-czytniki, smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows). Aplikacje Empik Go na czytniki umożliwiają wyłącznie czytanie e-booków – nie ma możliwości słuchania audiobooków na tych urządzeniach.
Pomoc techniczna Empik Go
https://www.empik.com/go/faq
Zakup dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pod nazwą: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usług i zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.