Ułatwienia dostępu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim

Od  2 listopada 2023 r. w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim jest dostępna  usługa Legimi. Jest to wirtualna wypożyczalnia e-booków, które można czytać poprzez dedykowane aplikacje na komórkach, tabletach, czytnikach e-booków (e-link) lub komputerze/laptopie.

Legimi udostępnia ponad 175 000 e-booków polskojęzycznych oraz anglojęzycznych. Zaletą Legimi jest szeroki wybór i przede wszystkim nowości wydawnicze. Dla większości wydawnictw wersja e-book pojawia się razem z wersją papierową. Jest to najszersza oferta e-booków w Polsce, dodatkowo codziennie rozszerzana i co najważniejsze: całkowicie bezpłatna dla czytelników naszej biblioteki!

Zakup dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pod nazwą: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usług i zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Zasady wydawania kodów dostępu do e-booków na platformie Legimi 
w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim

 1. Biblioteka umożliwia czytelnikom bezpłatny dostęp do e-booków na platformie Legimi (Legimi sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Obornicka 330, 60-689 Poznań) poprzez wydanie indywidualnego kodu dostępu.
 2. Kod dostępu może być wydany czytelnikom:
  • zarejestrowanym w Bibliotece,
  • posiadającym ważną kartę biblioteczną,
  • niemającym zadłużeń na koncie bibliotecznym.
 3. Kody można odebrać wyłącznie osobiście.
 4. Kody wydawane są od pierwszego dnia roboczego miesiąca.
 5. Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji kodu. Jeden czytelnik może otrzymać tylko jeden kod dostępu do platformy Legimi.
 6. Kod należy aktywować na stronie www.legimi.pl/lubelskie najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca, w którym został wydany. Kod jest ważny przez jeden miesiąc od daty aktywowania.
 7. Aktywowanie kodu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz regulaminu udostępniania e-booków i polityki prywatności Legimi, dostępnych na stronach https://mbptomaszowlub.pl/ i www.legimi.pl/regulamin.
 8. Korzystanie z oferty wymaga założenia bezpłatnego konta na stronie www.legimi.pl i zainstalowania aplikacji dostępnej na urządzeniach przenośnych (tabletach, wybranych czytnikach e-booków, smartfonach) oraz na komputerze/laptopie. Z jednego kodu dostępu można korzystać na dwóch urządzeniach różnego typu. Usługa nie jest dostępna na czytnikach Kindle.
 9. Biblioteka nie wypożycza urządzeń do czytania e-booków.
 10. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za sposób korzystania z indywidualnego konta Czytelnika założonego przez niego na stronie legimi.pl.

Polityka prywatności Legimi
Regulamin świadczenia usług Legimi

Jak skorzystać z Legimi? – instrukcja techniczna

• Wejdź na stronę http://www.legimi.pl/lubelskie/ i wpisz kod otrzymany od bibliotekarza.
• Zaakceptuj regulamin i przejdź dalej.
• Załóż konto. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
• Pobierz bezpłatną aplikację Legimi na urządzenie, na którym będziesz czytać. Zaloguj się, używając loginu i hasła podanych przy zakładaniu konta.
• Wybierz e-booka z katalogu dostępnego w aplikacji.
• Możesz czytać e-booki bez połączenia z Internetem przez tydzień. Po 7 dniach wymagana jest synchronizacja przez Internet.


Jak uzyskać pomoc?


• Zadzwoń na infolinię +48 22 307 65 40 (czynna w dni robocze od 10:00 do 16:00, opłata jak za połączenie na numery stacjonarne).
• Wyślij e-maila na adres support@legimi.pl,
• Poszukaj informacji na stronie pomoc.legimi.pl,
• Zapytaj bibliotekarza.