Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Aktualności

Lekcja inna niż zawsze

22 majaa 2024

22 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja plastyki, którą przeprowadził Przemysław Piasecki, absolwent Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu oraz Chelsea College of Arts w Londynie na kierunku tkaniny. Słuchaczami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z nauczycielką Iwoną Jędruszko oraz bibliotekarką szkolną Joanną Kwiatkowską. Uczestnicy poznali technikę haftu maszynowego. Krótko ale dużo wiedzy, natchnienia, przyjaznej i dobrej energii. Dziękujemy!

Koncert

21 majaa 2024

XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski - " W krainie wierszy"

17 majaa 2024

Mały bajkopisarz- konkurs

17 majaa 2024

Karta zgłoszenia                                              

Młodzieżowy DKK - Warsztaty z tkactwa artystycznego

14 majaa 2024

Pan Przemysław Piasecki poprowadził dziś w naszej bibliotece niezwykle interesujące warsztaty z tkactwa artystycznego. Absolwent uczelni artystycznych w Polsce i Anglii okazał się bardzo ciepłym i komunikatywnym wykładowcą, co potwierdzili członkowie Młodzieżowego DKK z Panią Moniką Kowalską na czele. Bardzo dziękujemy za to spotkanie i liczymy na kolejne, wstępnie planowane na 25 maja.

O dobrych książkach przy kawie

14 majaa 2024

13 maja w sali klubowej MBP odbyło się kolejne spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy była książka Joanny Kuciel-Frydryszak ''Chłopki. Opowieść o naszych babkach''. Jest to wspaniały reportaż ,którego akcja rozgrywa się na wsi polskiej w okresie 20- lecia międzywojennego. Główne bohaterki to proste wiejskie kobiety, które walczą o lepsze jutro dla siebie i swoich rodzin. Po przeczytaniu lektury nasuwa się refleksja,jak bardzo zmieniło się życie wiejskich kobiet w Polsce na przełomie tych kilkunastu lat?

Warsztaty

09 majaa 2024

Spotkanie DKK

09 majaa 2024