Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

O dobrej książce przy kawie

14 majaa 2024

13 maja w sali klubowej MBP odbyło się kolejne spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy była książka Joanny Kuciel-Frydryszak '' Chłopki. Opowieść o naszych babkach''. Jest to wspaniały reportaż ,którego akcja rozgrywa się na wsi polskiej w okresie 20- lecia międzywojennego. Główne bohaterki to proste wiejskie kobiety, które walczą o lepsze jutro dla siebie i swoich rodzin. Po przeczytaniu lektury nasuwa się refleksja,jak bardzo zmieniło się życie wiejskich kobiet w Polsce na przełomie tych kilkunastu lat?

Spotkanie DKK

09 majaa 2024

O dobrej książce przy kawie

06 marca 2024

Na marcowym spotkaniu Tomaszowskiego DKK, rozmawialiśmy o debiutanckiej książce Bonnie Garmus "'Lekcje chemii ''. Akcja powieści rozgrywa się w latach 50.i 60 XX wieku w Ameryce. Główna bohaterka to chemiczka, naukowiec -Elizabeth Zott. Pracuje w męskoosobowym zespole w Instytucie Badawczym Hastings jako laborantka i jest dyskryminowana w swojej pracy. Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? Czy poradzi sobie sama? Czy uda jej się zrealizować swoje marzenia. A może los szykuje jej inną niespodziankę? Zapraszamy do lektury!

 

Spotkanie w DKK

05 marca 2024

Walentynkowe top-książki DKK

13 lutego 2024

Walentynki skoro już są ....czy je lubicie?....jeśli tak to fantastyczna okazja, aby powrócić do książek wybitnych i nietuzinkowych. Można je na nowo przeczytać, zinterpretować, przeżyć. Wszystkim chętnym gorąco polecamy- nasze propozycje: Emily Bronte- Wichrowe Wzgórza, Lew Tolstoj- Anna Karenina, William Szekspir - Romeo i Julia, Helena Mniszkówna- Trędowata, Jane Austen -Duma i uprzedzenie. Spotkanie klubowiczów odbyło się 13 lutego w sali klubowej MBP.

Walentynkowe spotkanie DKK

13 lutego 2024

O dobrych książkach przy kawie

23 stycznia 2024

23 stycznia w sali klubowej Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie. Tematem rozmowy były książki: Agaty Romaniuk "Proste równoległe", Janice Kapaln "Dzienniki wdzięczności" oraz Kordiana Piwowarskiego "Nagie dusze". Książki dostępne są w naszej bibliotece. Polecamy

Spotkanie DKK

22 stycznia 2024