Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Dobre książki i kawa

08 listopada 2023

7 listopada w sali klubowej MBP odbyło się kolejne spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji były książki z biblioteczki DKK: English Charlie „Przemytnicy Książek z Timbuktu”, Michała Rusinka „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki" oraz Hay Loise „Codziennie kochaj siebie”. Serdecznie polecamy!

Spotkanie DKK

07 listopada 2023

Rok Wisławy Szymborskiej w DKK

28 września 2023

Po wakacyjnej przerwie wznowił swoją działalność Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki. 26 września w sali klubowej MBP odbyło się spotkanie poświęcone życiu i twórczości naszej noblistki. W tym roku przypada 100.rocznica urodzin tej wybitnej poetki, jednej z patronek bieżącego roku. Spotkanie zakończyło głośne czytanie wierszy poetki.

W Klubie Książki o Szymborskiej

25 września 2023

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprasza na spotkanie poświęcone życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej.

Raki śpiewają w DKK

07 czerwca 2023

Po krótkiej przerwie w działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, w poniedziałek 5 czerwca w czytelni MBP im. Tomasza Zamojskiego, obyło się spotkanie klubowiczów poświęcone prezentacji i recenzjom książki autorstwa Deli Owens pt. „Gdzie śpiewają raki”.